لیزر درمانی پرتوان در رشت

لیزر درمانی پرتوان یک فناوری پیشرفته است که در درمان مجموعه‌ای از مشکلات و بیماری های عضلانی اسکلتی و عصبی مورد استفاده قرار می‌گیرد . این تکنولوژی به شکل پرتوهای لیزر بصورت دقیق و تاثیرگذار در قسمتی که دچار مشکل شده استفاده می‌شود . لیزرها با انرژی بالا و تمرکز بالا از نور ، قابلیت نفوذ به عمق پوست و بافت‌های زیرین را دارند . این تکنولوژی بر اساس اصول مونوکروماتیکی و تاثیر لیزر بر بافت‌های بیولوژیکی کار می‌کند .

همانطور که میدانید لیزر انواع مختلفی دارد و برای درمان‌های مختلف از آن استفاده می شود که شامل لیزرهای CO2 و Erbium ، لیزر های Nd:YAG و Alexandrite ، لیزرهای Pulsed Dye (PDL) ، لیزر CO2 فرکشنال ، لیزر لیپولیز ، لیزرهای حذف تاتو و خالکوبی ، لیزرهای تقویت کلاژن ، لیزرهای درمانی پوستی و در نهایت لیزردرمانی پرتوان در جهت تسریع فرآیند ترمیم بافت ها و عضلات و کاهش دردهای مزمن می باشد . در این مقاله قصد داریم در مورد لیزر درمانی پرتوان در رشت که در مجموعه فیزیوتراپی تخصصی پرسپولیس برای درمان بیماران انجام می شود بیشتر صحبت کنیم ، پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید .

فیزیوتراپی با لیزر درمانی پرتوان

فیزیوتراپی با لیزر درمانی پرتوان یا همان لیزرتراپی پرتوان ، یک نوع مدالیته الکترومغناطیس است که در آن از لیزر‌های با توان بالا برای درمان مشکلات عضلانی ، استخوانی ، و بافت‌های نرم بدن استفاده می‌شود . این تکنیک به منظور تسکین درد ، کاهش التهابات ، تسریع فرآیند ترمیم بافت ، و بهبود عملکرد عضلات و دردهای مفاصل مورد استفاده قرار می‌گیرد .

لیزر درمانی پرتوان در رشت

شکل 1: لیزرتراپی برای آرنج تنیس بازان

 

در ادامه تأثیرات و کاربردهای اصلی فیزیوتراپی با لیزر درمانی پرتوان را برایتان آورده ایم :

کاهش درد

لیزر پرتوان می‌تواند به کاهش درد عضلانی و مفصلی کمک کند . این بهبود درد اغلب به تسهیل در ترشح هورمون‌های تسکین‌دهنده در بدن و کاهش التهابات موضعی برمی‌گردد .

کاهش التهابات

لیزر پرتوان ممکن است به کاهش التهابات موضعی در مناطق مورد درمان کمک کند . و در مواردی که التهابات باعث درد و مشکلات عضلانی یا مفصلی شده باشند مفید می باشد.

تسهیل در ترمیم بافت

لیزر پرتوان می‌تواند فرآیند ترمیم و بازسازی بافت‌های آسیب دیده مانند عضلات و بافت هسته‌ای را تسریع کند .

افزایش جریان خون

لیزر پرتوان می‌تواند به افزایش جریان خون به مناطق مورد درمان کمک کرده و تغذیه بهتری به بافت‌های آسیب دیده برساند .

بهبود عملکرد عضلات و مفاصل

لیزر پرتوان ممکن است بهبود عملکرد عضلات و مفاصل را تسهیل کند ، که می‌تواند به افرادی که مشکلات حرکتی دارند کمک کند .

کمک به تسریع بازگشت به فعالیت‌های روزمره

برخی افراد بعد از آسیب‌ها یا عمل‌های جراحی نیاز به تسهیل در بازگشت به فعالیت‌های روزمره دارند . لیزر درمانی پرتوان ممکن است در این مورد به بیماران بیشترین کمک را نماید .

لیزر درمانی پرتوان در رشت

شکل 2 : لیزرتراپی بعد از جراحی دیسک کمر

اگر به فیزیوتراپی با لیزر پرتوان نیاز دارید ، بهترین کار این است که با پزشک متخصص نظیر دکتر کامران عزتی استاد لیزردرمانی و عضو هیات علمی (دانشیار) و دکتری تخصصی فیزیوتراپی مشورت نمایید تا شما را برای تعیین نوع درمان ، مدت زمان و شدت لیزر مناسب مشاوره دهد .

لیزر درمانی دیسک کمر

لیزر درمانی یا لیزر تراپی دیسک کمر ممکن است به عنوان یکی از روش‌های درمانی در دیسک کمر مورد استفاده قرار گیرد . دیسک کمر ممکن است به دلیل فشار بر عصب‌ها یا بافت‌های اطراف ، درد و علائم مرتبط با کمر را ایجاد کند . در این موارد ، لیزر درمانی پرتوان می‌تواند به تسکین درد و کاهش التهابات مرتبط با دیسک کمر کمک کند .

لیزر درمانی پرتوان در رشت

شکل 3: لیزر پرتوان برای دیسک کمر

لیزردرمانی زانو

لیزر درمانی زانو ( لیزر تراپی زانو ) یک روش درمانی برای مشکلات زانو می باشد . این روش به تسکین درد ، بهبود عملکرد مفصل زانو ، کاهش التهابات ، و تسریع فرآیند ترمیم بافت‌های زانو کمک می کند . که با توجه به ویزیت و مشاوره دکتر متخصص تعداد جلسات برای ترمیم و تسکین درهای زانو برای بیماران تجویز خواهد شد.

لیزر درمانی پرتوان در رشت

شکل4 : لیزرتراپی پرتوان برای آرتروز زانو

سایر بیماری ها و درد هایی که می توان از لیزر پرتوان استفاده نمود عبارتند از:

  1. شانه چسبنده یا شانه منجمد یا Frozen shoulder
  2. آرنج تنیس بازان یا Tennis elbow
  3. سندروم تونل کارپال یا Carpal tunnel syndrome
  4. کمردرد مزمن
  5. دیسک گردن و گردن درد
  6. آسیب های ورزشی
  7. فلج بل یا Bell’s Palsy
  8. آرتروز زانو و کمر
  9. تاندونیت آشیل
  10. پیچ خوردگی مچ پا

ترمیم استخوان – درد های کف لگن – کاهش التهاب facet  ها – دیابت –سردرد-فلج ارب- خستگی های عضلانی-فیبرومیالژیا – کشیدگی داخل ران –هرپس زوستر- کشیدگی لیگامنت ایلیولومبارکمر -لنف ادما- تقویت عضلانی-اپی کوندیلیت داخلی و خارجی-ترمیم عصب- پلانتارفاشیاتیس- ترمیم اعصاب محیطی- بیماری رینود-تاندونیت روتاتورکاف- سیاتیک- سینوزیت- فلج نخاعی و مغزی – نورالژی عصب پنجم- تریسموس-بورسسیت تروکانتریک-زخم- نوروپاتی ها

لیزر درمانی پرتوان در رشت

شکل 5: لیزرتراپی پرتوان برای درد آرنج

  لیزر درمانی پرتوان در رشت

شکل 6 : لیزر برای شانه درد

 

لیزر درمانی پرتوان در رشت

شکل7: لیزرتراپی پرتوان برای CTS

تأثیرات و کاربردهای لیزر درمانی زانو

1_ کاهش درد

2_ تسکین التهاباب

3_ بهبود عملکرد زانو

4_ تسهیل در ترمیم بافت

5_ کمک به بازگشت به ورزش و فعالیت‌های ورزشی

لیزر درمانی پرتوان در رشت

شکل 8: لیزرپرتوان برای پیچ خوردگی مچ پا

 

این نکته را در نظر داشته باشید که لیزردرمانی پرتوان باید توسط پزشک و  متخصص در لیزر درمانی انجام شود ، زیرا استفاده نادرست از آن ممکن است به پوست آسیب برساند . همچنین ، ممکن است نیاز به جلسات متعدد درمان داشته باشید تا نتایج مطلوب به دست آید ، که پیشنهاد ما به شما کلینیک دکتر کامران عزتی و مجموعه فیزیوتراپی تخصصی پرسپولیس می باشد که به عنوان بهترین فیزیوتراپی در رشت شناخته شده است . و شما میتوانید با مشاوره های دقیق و جلسات منظم لیزر درمانی در این کلینیک درمان کامل را بدست آورید .

یکی از سوالات مهمی که اکثر بیماران برای لیزر درمانی پرتوان در رشت می پرسند این است که :

آیا لیزردرمانی عوارضی دارد؟

در صورت استفاده صحیح، رعایت پارامتر های درمانی و توجه به موارد ممنوعیت ، لیزر درمانی عارضه جدی ندارد . از طرف دیگر موارد ممنوعیت لیزر درمانی بسیار محدود و تنها در زنان باردار ، سرطان و خونریزی می باشد .

و در کلام آخر باز هم این نکته را یادآور می شویم که اثرات لیزر تراپی وابسته به نوع و شدت مشکل عضلانی اسکلتی ، تنظیمات لیزر و تعداد جلسات درمانی ممکن است متفاوت باشد . برای دریافت لیزر تراپی و تعیین مناسب ترین درمان برای مشکل تان ، بهتر است با پزشک متخصص در زمینه لیزر درمانی پرتوان در رشت مشورت بگیرید . همچنین مطمئن شوید که لیزر تراپی توسط یک شخص متخصص و حرفه‌ای انجام شود . دکتر کامران عزتی استاد لیزر تراپی در کشور بوده و دوره های آموزشی متعددی توسط ایشان در کشور برگزار شده است. همچنین ایشان نویسنده کتاب لیزر تراپی بالینی 1 بعنوان تنها مرجع بالینی فارسی در زمینه لیزر تراپی می باشند.

لازم به ذکر است که مجموعه فیزیوتراپی تخصصی پرسپولیس مجهز به انواع لیزر های پرتوان ام 6 ، گیگا 15 وات و ویلنت 10 وات می باشد که برای درد ها و اختلالات مختلف طراحی شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *