طب سوزنی در رشت

طب سوزنی (Dry Needling ) یکی از شاخه‌های طب سنتی چینی است که تاریخچه ی آن به 5000 سال قبل برمیگردد و نخستین کتاب طب سنتی چینی در 2300 سال پیش با نام ، کتاب طب داخلی کلاسیک امپراتور زرد نوشته شده است . که براساس اصول فیزیولوژیکی و انرژی‌شناسی بر روی بدن انسان تأثیر می‌گذارد بر اساس آیین‌نامه‌های طب سنتی چینی ، در بدن انسان ، انرژی یا چی (Qi) در طول مسیرهای خاصی با نام گذرگاه یا مریدین (Meridians) جریان دارد . هدف اصلی طب سوزنی ، تنظیم جریان انرژی در این مریدین‌ها و بهبود تعادل آن با قرار دادن سوزن‌ها در نقاط مشخص بدن می باشد . متخصص طب سوزنی در رشت از طریق وارد کردن سوزن های باریک بر روی پوست نقاطی که دچار مشکل شده ، میتواند انرژی بدن را تنظیم کرده و باعث تسریع در عملکرد و بهبود حال بیمار شود .

 

علاوه بر سوزن‌ها ، در طب سوزنی ممکن است از روش‌های دیگری مانند گرما ، لیزر، فشار و تحریک الکتریکی نقاط استفاده شود . درمان‌های طب سوزنی می‌توانند برای تسکین درد ، بهبود عملکرد سیستم عصبی ، تقویت سیستم ایمنی بدن ، کاهش استرس و افزایش روحیه ، بهبود خواب و افزایش انرژی ، درمان میگرن و مشکلات عصبی استفاده شوند .

طب سوزنی در رشت

طب سوزنی در بسیاری از کشورها به عنوان روشی تکمیلی و یا جایگزین جراحی ها استفاده می‌شود و مورد توجه بسیاری از متخصصان بهداشت و درمان قرار گرفته است . با این حال ، برخی محققان نیز نسبت به اثرات واقعی طب سوزنی و مکانیسم دقیق آن مطالعات و پژوهش‌هایی صورت می‌دهند . با این حال ، استفاده از طب سوزنی نیازمند توجه به مسائل ایمنی و بهداشتی است .

تکنیک‌های استریل و استفاده از سوزن‌های مخصوص و یکبار مصرف در این درمان بدون جراحی مهم است تا از عفونت‌ها و مشکلات دیگر جلوگیری شود .گاهی اوقات ممکن است برخی افراد به سوزن حساسیت داشته باشند و عوارض جانبی مانند خونریزی ، کبودی ، سردرد یا خستگی را تجربه کنند . بنابراین پیشنهاد میکنیم برای درمان با طب سوزنی حتما نزد پزشک متخصص و مجرب همچون دکتر کامران عزتی در رشت بروید . تا خیالتان از بابت مسائل بهداشتی و درمانی آسوده باشد .

آیا استفاده از طب سوزنی مفید است؟

سوالی که بسیاری از افراد از ما در فیزیوتراپی تخصصی پرسپولیس دارند این است که آیا استفاده از طب سوزنی برای درمان بیماری مفید است یا خیر ؟

باید این را بگوییم که استفاده از طب سوزنی به عنوان یک روش درمانی مفید برای بسیاری از بیماریها ، در دنیا شناخته شده است . مطالعات و تحقیقات متعددی بر روی اثرات طب سوزنی انجام شده است .

طب سوزنی در رشت

مزایا و کاربردهای طب سوزنی در رشت

کاهش درد

یکی از مزایای اصلی طب سوزنی در رشت کاهش درد است . این روش برای کاهش درد مزمن مانند درد عضلانی ، درد مفصلی ، درد کمر و میگرن مؤثر بوده است . تحقیقات نشان داده است که طب سوزنی می‌تواند با افزایش آزادسازی مواد آنالژزیک طبیعی مانند اندوفینین ، سروتونین و اندورفین در بدن ، به کاهش درد کمک کند.

بهبود عملکرد سیستم ایمنی

طب سوزنی ممکن است با تنظیم عملکرد سیستم ایمنی بدن به بهبود و تقویت آن کمک کند .تحقیقات نشان داده است که سوزن‌گذاری در نقاط خاص بدن می‌تواند فعالیت سلول‌های سیستم ایمنی بدن را افزایش داده و با تولید آنتی‌بادی‌ها و سایر عوامل ، سیستم دفاعی بدن را تقویت کند .

کنترل استرس و افزایش حس آرامش

طب سوزنی می‌تواند در کاهش استرس و اضطراب مؤثر باشد . با تنظیم جریان انرژی در بدن ، طب سوزنی می‌تواند بهبود خواب ، کاهش استرس و احساس آرامش را به دنبال داشته باشد .

طب سوزنی در رشت

طب سوزنی برای درمان چه بیماریهایی مفید است ؟

طب سوزنی می‌تواند برای درمان کامل یا کم کردن علایم بیماری مفید باشد . در ادامه به برخی از بیماری‌ها و شرایطی که طب سوزنی به عنوان روش درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد خواهیم پرداخت .

دردهای مزمن

از جمله درد عضلانی و مفصلی ، درد کمر ، درد ناشی از آرتروز ، درد ناشی از اسپاندیلوز (اختلالات ناشی از نشستن و خم شدن طولانی مدت ) و درد ناشی از فیبرومیالژیا .

سردرد های تنشنی و میگرنی

سوزن‌گذاری در نقاط خاص بر روی سر و صورت می‌تواند در کاهش شدت و فراوانی حملات میگرن کمک کند .

التهابات مزمن

مانند التهاب مفاصل روماتوئیدی .

تینیتوس یا وزوزگوش

با توجه به عامل ایجاد این بیماری، طب سوزنی ممکنست در درمان آن موثر باشد.

دردهای میوفاشیال

دردهای ارجاعی به دست و پا و سایر نواحی بدن بعد از ارزیابی و طراحی درمان توسط متخصص طب سوزنی دکتر عزتی بهبود می یابند.

درد های پشت ساق و کف پا

طب سوزنی می تواند در از بین بردن درد های طولانی مدت و آزار دهنده پشت ساق و کف پا موثر باشد.

درد های ناحیه کتف و شانه

کتف در انسان مانند یک تکیه گاه اتصال عضلات مختلف می باشد. درد های این ناحیه بسیار آزار دهنده بوده و گاها حتی یک خواب راحت را هم از بیمار سلب می کنند. معاینه کامل بیمار و علت یابی درد و سپس استفاده مناسب از تکنیک های طب سوزنی خشک می تواند درد های ناحیه کتف و شانه را تشکین دهد.

آرنج تنیس بازان و گلف بازان

درد های ناحیه آرنج ممکنست تاندونی، مفصلی یا میوفاشیال باشد که طب سوزنی می تواند این نوع از درد ها را از بین ببرد.

دیسک کمر و دیسک گردن

درد های ستون فقرات درد های پیچیده ای هستند که در مجموعه فیزیوتراپی تخصصی پرسپولیس و توسط دکتر کامران عزتی در گیلان، برنامه های ارزیابی و درمان ویژه ای برای این درد ها از جمله طب سوزنی خشک طراحی شده است.

درد های لگن و پشت زانو

در بسیاری از موقع درد های لگن ناشی از ضعف در سیستم عضلانی- اسکلتی و حتی پشت ران می باشد که می توان به استفاده از تکنیک های نوین طب سوزنی بسیاری از این درد ها را کاهش داد و فرد را به زندگی بدون درد بازگرداند.

طب سوزنی در رشت

موارد بالا تنها بخشی از کاربردهای طب سوزنی است که گفته شد . در حالی که طب سوزنی برای بیماری‌ها و شرایط دیگر نیز استفاده میشود .

 شما میتوانید در مورد بیماری خود از پزشک یا متخصص طب سوزنی در رشت مشورت گرفته و نظر ایشان را در مورد درمان مناسب برای شرایط خاص خودتان را بدانید .

ویژگی های بهترین مرکز طب سوزنی در رشت

در پیدا کردن بهترین مرکز طب سوزنی در رشت ، می‌توانید به ویژگی‌های زیر توجه کنید:

تحصیلات و صلاحیت

اطمینان حاصل کنید که پزشک یا متخصص طب سوزنی دارای تجربه و صلاحیت کافی است یا خیر . در این زمینه کلینیک پرسپولیس در رشت که زیر نظر دکتر کامران عزتی می باشد ، بهترین گزینه برای طب سوزنی در رشت برای بیماران و مراجعه کنندگان عزیز می باشد . دکتر کامران عزتی دارای مدرک معتبر بین المللی طب سوزنی از پروفسور Jay Shah استاد NIH آمریکا و استاد دوره های طب سوزنی خشک ( (dry needlingوهمچنین عضو انجمن طب سوزنی در ایران می باشد .

تجربه و تخصص

تجربه پزشک یا متخصص طب سوزنی در ارائه خدمات به بیماران و مدیریت شرایط مختلف می‌تواند مؤثر باشد . مطمئن شوید که پزشکتان تجربه کافی و تخصص در درمان بیماریتان را داراست .

نظم و بهداشت

مراکز طب سوزنی باید استانداردهای بهداشتی را رعایت کنند . دقت کنید که محیط کلینیک باید تمیز و بهداشتی باشد و از استریل بودن سوزن‌ها و تجهیزات اطمینان حاصل نمایید . فیزیوتراپی تخصصی پرسپولیس با داشتن یک فضای مناسب ، تجهیزات کاملا استریل شده و کادری مجرب آماده ارائه خدمات به شما عزیزان در شهر رشت و استان گیلان می باشد .

نظرات و بازخوردها

مطالعه نظرات و بازخوردهای بیماران قبلی می‌تواند به شما در انتخاب بهترین کلینیک کمک کند . این نظرات می‌توانند در مورد تجربه‌های بیماران ، کیفیت خدمات و نتایج درمانی بیماران باشند . در این خصوص در بخش نظرات مراجعین میتوانید کیفیت خدمات بهترین فیزیوتراپی در رشت را با ذکر نام و تصویر بیمار ، در وب سایت کلینیک پرسپولیس ببینید .

طب سوزنی در رشت

رویکرد شخصی‌سازی

متخصص طب سوزنی باید به شناخت شرایط و نیازهای بیمار توجه کند و برنامه درمانی را براساس شرایط بیمار شخصی‌سازی کند . رویکرد فردی و توجه به جزئیات شرایط بیمار می‌تواند به نتایج بهتر درمان کمک کند .

ارائه خدمات جانبی

برخی از مراکز طب سوزنی ممکن است خدمات جانبی مانند آنالیز ساختار بدن، بیوفیدبک، لیزر و EMS ، درمان خارپاشنه و روش‌های دیگر را نیز ارائه دهند . که در این مورد نیز کلینیک تخصصی پرسپولیس با ارائه خدمات جانبی میتواند باعث تسریع در روند بهبود حال بیمار داشته باشد .

کلام آخر

در کلام آخر باید این را بگوییم که تصمیم در مورد انجام طب سوزنی یا عدم انجام آن بستگی به شرایط حال شما و توصیه‌های پزشک متخصص دارد . در برخی موارد ، طب سوزنی می‌تواند به عنوان یک روش درمانی مؤثر باشد و در برخی موارد دیگر ممکن است نتایج مطلوبی نداشته باشد . بنابراین دکتر کامران عزتی بر اساس وضعیت شما ، سابقه ی بیماری ، سابقه درمان و سایر عوامل مرتبط ، به شما این تصمیم را میگیرد که آیا طب سوزنی برای شما مناسب است یا خیر . همچنین ، این نکته را در نظر داشته باشید که همواره به توصیه‌ها و دستورالعمل‌های دکتر عزتی پایبند باشید و هیچگاه خودسرانه به روش‌های درمانی دیگر عمل نکنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *