بهترین فیزیوتراپی رشت

بهترین فیزیوتراپی در رشت کجاست؟

بهترین مرکز فیزیوتراپی در رشت چه ویژگی هایی دارد؟

بهترین فیزیوتراپی رشت

موارد بالا از جمله سوالاتی است که ذهن اشخاصی که ساکن گیلان هستند و در اثر بیماری و یا آسیب های متفاوت توانایی هایشان مختل شده را به خود مشغول کرده است . تا بتوانند با مراجعه به بهترین مرکز فیزیوتراپی در رشت سلامتی شان را در کمترین زمان ممکن بدست آورده و به زندگی عادی برگردند . پس با ما همراه باشید تا با هم ویژگی های بهترین فیزیوتراپی رشت را بررسی کنیم .

در ابتدا باید بدانیم فیزیوتراپی چیست ؟ فیزیوتراپی Physiotherapy از دو کلمه “فیزیو” به معنای جسمانی و “تراپی” به معنای درمان می باشد . پس فیزیوتراپی به درمان عملکرد جسمانی بدن می گویند . تا بصورت مستقیم و یا غیرمستقیم ، باعث بهبود عملکرد بدن شود . و به یماران کمک میکند تا به روند عادی زندگی شان بازگردند .

فیزیوتراپی معمولا توسط متخصصین و فارغ التحصیلان رشته فیزیوتراپی انجام می‌شود . این رشته به درمان بیماری‌های عضلانی‌اسکلتی ، تروما ، آسیب های ورزشی ، بیماری‌های نورولوژیک ، سالخوردگی ، بعضی اختلالات و دیگر مشکلات جسمی مرتبط با حرکت و عملکرد بدنی و یا حتی مشکلات جنسی می‌پردازد . در بعضی موارد ، فیزیوتراپی ممکن است به عنوان جایگزین برای داروها و یا روش‌های درمانی از جمله جراحی ها و … استفاده شود .

اما کاری که در بهترین فیزیوتراپی رشت صورت می گیرد استفاده از روش های درمانی همراه با تجهیزات توانبخشی بروز و پیشرفته و جریانهای الکتریکی و تمرینات ورزشی و … می باشد .  و هدف فیزیوتراپیست جلوگیری از پیشروی بیماری های جسمانی و توان بخشیدن به مفاصل و عضلات بیمارانی که در طی حوادث ناگوار برایشان اتفاقی پیش آمده و یا بیماری های خاصی که درگیر آن هستند و توان خود را از دست داده اند ، باشد .

البته این مورادی که گفتیم تنها بخش کوچکی از مواردیست که در مراکز فیزیوتراپی صورت می گیرد .

در صورتی که درگیر مشکلاتی از قبیل فیزیوتراپی برای بازتوانی آسیب‌های ورزشی ، بیومکانیک حرکات بدن و پی بردن به  حرکات خطا ،درد های عضلانی اسکلتی و یا تصادفات ، بازتوانی قلبی – ریوی بیماران ، مشکلات حرکتی و اختلالات جسمی و حتی  بیماران ام اس  و مشکلاتی از قبیل واژینسموس و …. هستید ، بهترین فیزیوتراپی رشت ، کلینیک تخصصی پرسپولیس می باشد که با توجه به نوع مشکل جسمی بیمار ، فیزیوتراپیست می‌تواند برنامه‌های تمرینی و درمانی مختلفی را انتخاب کند که شامل تمرینات قدرتی ،تمرینات انعطاف پذیری ، تمرینات تعادل و تمرینات هوازی است تا در بهبود عملکرد بدنی، افزایش قدرت عضلات، کاهش درد و بهبود حرکت و عملکرد طبیعی بدن بیمار کمک کند .

بهترین فیزیوتراپی رشت

برخی از مشکلات جسمی که فیزیوتراپی برای درمان آن‌ها استفاده می‌شود ، عبارتند از:

درد عضلانی و مفصلی

فیزیوتراپی می‌تواند به عنوان یک روش غیر دارویی در کاهش درد عضلانی و مفصلی مفید باشد ، به‌خصوص در مواردی مانند التهابات مفصلی ، آرتروز و اسپاسم عضلات .

آسیب‌های ورزشی

فیزیوتراپی برای درمان آسیب‌های ورزشی ، مانند شکستگی ، پارگی عضلات ، کشیدگی و پارگی رباط ها اعصاب محیطی، بعد از جراحی رباط صلیبی زانو و مینیسک های زانو، جراحی های شانه، تاندونیت ها و پارگی های تاندونی استفاده می شود.

بیماری‌های نورولوژیک

فیزیوتراپی می‌تواند برای درمان بیماری‌های نورولوژیک مانند سکته ی مغزی، ام اس ، پارکینسون، آسیب های ترومای مغزی و نخاع ، جراحی هلی مغزی و اختلالات عضلانی و فلج صورت و…… مفید باشد.

بیماری‌های قلبی

فیزیوتراپی برای بهبود عملکرد قلب و کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی ، مانند بیماری عروق کرونری ، استفاده می‌شود .

مشکلات اسکلتی

فیزیوتراپی می‌تواند برای بهبود مشکلات اسکلتی مانند اسکلتی  مانند دیسک کمر، اختلالات تعادلی، دیسک گردن، سندروم درد  میوفاشیال، میگرن، آرتروز های زانو وکمر، بعد از جراحی تعویض مفصل زانو و ران و …..مورد استفاده قرار گیرد.

فواید فیزیوتراپی برای بیماران

این درمان دارای فوایدی همچون : بهبود تحرک و حرکت بیمار ، بهبودی پس از آسیب یا ضربه براثر تصادف و یا سوانح مختلف ، رفع واژینیسموس ، بهبودی پس از سکته مغزی و یا فلج اعضاء ، مدیریت درد با کاهش نیاز به داروها و اجتناب از جراحی ها و … می باشد .

بهترین فیزیوتراپی رشت

ویژگی های بهترین فیزیوتراپی رشت

معیارهای زیادی هستند تا بتوانیم بگوییم که یک کلینیک فیزیوتراپی خوب است یا خیر . اما میتوان مهمترین آنها که امکانات کامل ، بروز بودن تجهیزات ، محیط مناسب و قابل دسترس بودن را برشمرد . اما در ادامه به بررسی جامع تر خواهیم پرداخت .

1. دارا بودن تجهیزات کامل و بروز

همانطور که میدانید روش های درمانی همواره در حال پیشرفت می باشند و این انتظار می رود که استفاده از این تجهیزات بروز ، روند درمان را تسریع بخشد . همچنین کامل بودن تجهیزات شرط دیگریست تا مراحل درمان بیماران بصورت کامل انجام شود و سلامتی بیمار در سریعترین زمان ممکن بدست آید .

2. محیط مناسب و قابل دسترس بودن

یکی از اساسی ترین ویژگی های بهترین فیزیوتراپی رشت دارا بودن محیطی آرام و بدون تنش و استرس برای بیماران است . همچنین موقعیت مکانی کلینیک فیزیوتراپی از دیگر شرایطی است که بیماران بتوانند به سهولت به آن دسترسی داشته باشند .

3. روابط اجتماعی بالای پرسنل

بیمارانی که به کلینیک فیزیوتراپی پرسپولیس مراجعه می نمایند ، عموما به دلیل آسیبی که به آنها وارد شده ممکن است روحیه ی شکننده و یا حتی ناامید و افسرده باشند . از مهمترین ویژگی های بهترین فیزیوتراپی رشت داشتن پرسنل صبور و خوش اخلاق است تا بتوانند با ارتباط گرفتن مناسب با بیماران و ایجاد دلگرمی و همدلی به آنها ، باعث تسریع در بهبودی بیماریشان داشته باشند .

4. مهارت

مهارت و سابقه متخصص فیزیوتراپی این امکان را می دهد تا بیماران به درستی و به سرعت روند درمانی شان طی شود ، اصلی ترین موضوع این است که درمانگر اصلی شما باید متخصص و دارای سابقه ی لازم در این زمینه  باشد .

5_ مدیریت توسط متخصص و دکترای تخصصی فیزیوتراپی

مدیریت توسط تیم متخصص و حرفه ای با سابقه بالینی و علمی بالا، خود عامل مهمی است که می تواند در نحوه درمان و ارایه خدمت به بیماران تاثیر بسزایی داشته باشد.

6_ بروز بودن اطلاعات علمی و دانش متخصص

برگزاری کارگاه های متعدد و نوشتن مقالات علمی زیاد توسط متخصصین فیزیوتراپی، بیانگر همراه بودن با دانش روز دنیاست که می تواند وجه تمایز مهمی برای بهترین کلینیک فیزیوتراپی رشت باشد.

7_ فضای کافی جهت ورزش و تمرین درمانی

بهترین فیزیوتراپی رشت

در کلام آخر این سوال که بهترین فیزیوتراپی رشت کجاست؟ باید متذکر شویم که مجموعه فیزیوتراپی تخصصی پرسپولیس یکی از بهترین مراکز فیزیوتراپی در رشت است که زیر نظر دکتر کامران عزتی ، دکترای تخصصی فیزیوتراپی ، دانشیار دانشگاه علوم پزشکی گیلان ، استاد لیزرتراپی و طب سوزنی ، عضو انجمن جهانی لیزر تراپی ، عضو انجمن پزشکی لیزری ایران در استان گیلان است که با کادری مجرب و با بهترین امکانات و تجهیزات بروز دنیا اداره می شود . اگر شما هم ساکن استان گیلان و شهر رشت هستید میتوانید با مراجعه به کلینیک پرسپولیس برای درمان بیماری خود اقدام نمایید تا در کمترین زمان ممکن بهبودی کامل خود را بدست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *