معرفی لیزر درمانی و تاثیرات آن روی درد

بشر از دیرباز از امواج نوری یا نوردرمانی برای بهبود بیماری های مختلف از جمله پوکی استخوان ، ترمیم زخم ، زردی غیره استفاده نموده است . در دهه 60 با معرفی فوتون توسط انیشتین به عنوان بسته های حامل انرژی و به دنبال آن ساخت اولین دستگاه لیزری توسط دانشمند ایرانی آقای علی جوان ، لیزر درمانی وارد حیطه پزشکی گردید . در این مقاله همراه ما باشید تا به معرفی لیزر درمانی و تاثیرات آن روی درد بپردازیم .

معرفی لیزر درمانی و تاثیرات آن روی درد

یکی از کاربردهای اصلی لیزر درمانی ازبین بردن درد در بیماران می باشد . البته باید اشاره نمود که عمدتاً دردهای مفصلی ، عضلانی و اسکلتی مد نظر می باشد . به طور خلاصه سازوکارهای اصلی تاثیر لیزر روی کاهش درد عبارتند از : کاهش سرعت هدایت فیبرهای عصبی درد ، بهبود تغذیه بافت های مبتلا و کاهش تورم و التهاب به دنبال آسیب بافتی  .

در دهه اخیر استفاده از لیزر درمانی در درمان درد به طور گسترده ای توسط متخصصین مختلف افزایش یافته است که این امر به دلایل متعددی بستگی دارد:

  1. لیزر هیچگونه عوارض جانبی شامل سرطان زایی ، خونریزی ، کبودی ، تاول ، تورم و پارگی ندارد .
  2. در بیماری ها و اختلالات زیادی از کمر درد گرفته تا پیچ خوردگی مچ پا و حتی فلج عصب صورت می توان از لیزر درمانی استفاده نمود .
  3. کاربری آن آسان بوده و توسط متخصصین ماهر به راحتی و با رعایت مسایل ایمنی در مدت کوتاهی اعمال می گردد .
  4. در بسیاری از موارد برای کاهش دردهای حاد و مزمن به سرعت عمل نموده و در کوتا مدت باعث از بین رفتن درد می گردد .
  5. تنها در موارد محدودی از جمله وجود خونریزی ، تومور و حاملگی نمی توان از لیزر استفاده نمود .

معرفی لیزر درمانی و تاثیرات آن روی درد

موارد کاربرد لیزر درمانی برای تسکین درد عبارتند از:

آرتروز ، بیرون زدگی دیسک کمر (برای اطلاعات بیشتر به مقاله ی درمان دیسک کمر با روش های فیزیوتراپی تخصصی مراجعه کنید ) و گردن ، سردرد ، درد های عصبی مانند سندروم تونل کارپال ( برای اطلاعات بیشتر به مقاله ی لیزردرمانی پرتوان برای سندروم تونل کارپال مراجعه کنید ) دردهای عضلانی و تاندونی ، بورسیت ، سائیدگی غضروف مفاصل ، آسیب های ورزشی .

در صورتی که به این قبیل بیماری ها مبتلا هستید میتوانید با مراجعه به کلینیک دکتر عزتی در رشت قدمی صحیح در مسیر درمان خود بردارید . دکتر کامران عزتی متخصص فیزیوتراپی در رشت درمجموعه ی خود از بهترین و بروزترین لیزرهای دنیا جهت درمان شما عزیزان استفاده کرده و همین امر در کنار دانش و تخصص و مهارتی که ایشان دارند مجموعه فیزیوتراپی تخصصی ایشان را به بهترین فیزیوتراپی در رشت تبدیل کرده است .

معرفی لیزر درمانی و تاثیرات آن روی درد

ما در مجموعه فیزیوتراپی تخصصی پرسپولیس مجهزترین کلینیک لیزردرمانی پرتوان را داریم که تحت نظارت و مدیریت مستقیم جناب آقای دکتر  عزتی استاد لیزرتراپی و عضو انجمن جهانی لیزرتراپی می باشد . در این مجموعه با انواع لیزرهای پرتوان و کم توان موجود پروتکل های متنوع درمانی طراحی و برای بیماران در استان گیلان انجام می شود .

معرفی لیزر درمانی و تاثیرات آن روی درد

در پایان لازم به ذکر است که لیزر درمانی و تاثیرات آن روی درد به گونه ایست که نسبت به دارو درمانی ، در درمان دردهای مفصلی ، عضلانی و اسکلتی دو برابر تاثیر گذار بوده و نیز اثرات آن در کاهش درد به صورت طولانی مدت ماندگار است . همچنین استفاده از دارو درمانی ممکنست عوارض جانبی از جمله عوارض گوارشی داشته باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *