EMS و کاربرد آن برای لاغری

طبق تعریف سازمان بهداشت جهانی چاقی عبارت است از تجمع بیش از حد چربی که تهدیدی برای سلامتی فرد می باشد . بیش از نیمی از جمعیت کشور چاق هستند که این آمار طبق شواهد موجود ، رو به افزایش می باشد . طبق تحقیقات انجام شده ، مهم ترین عامل چاقی ،کم تحرکی و عدم فعالیت منظم فیزیکی می باشد . عوامل دیگر مانند تغذیه ، ژنتیک و بیماری های دیگر نیز ممکن است موثر باشند . در این مقاله درباره EMS و کاربرد آن برای لاغری صحبت خواهیم کرد پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید .

EMS و کاربرد آن برای لاغری

شکل1: وضعیت اولیه EMS برای لاغری

چاقی احتمال ایجاد بیش از 20 بیماری در بدن را افزایش می دهد و از جنبه فعالیت فیزیکی نیز به علت افزایش فشار بیش از حد روی مفاصل می تواند آرتروز و سایش مفاصل را ایجاد کند . به این نکته باید توجه کرد که گیلان چاق ترین استان کشور است و 77% درصد جمعیت آن چاق می باشند که به نوبه خود بیانگر عدم فعالیت فیزیکی مناسب در گیلانیان می باشد . از طرف دیگر گیلان دومین استان چاق دنیاست!

روش های لاغری و کاهش وزن نیز بسیار متنوع می باشند . از جراحی شکم گرفته تا رژیم های غذایی خاص و سنگین همگی مواردی هستند که ممکن است به افراد چاق و یا دارای اضافه وزن پیشنهاد گردد . نکته جالب تر اینجاست که کاهش وزن به اندازه فقط 3 درصد از بسیاری از مشکلات وب یماری های گفته شده جلوگیری می کند . پس همیشه لازم نیست که کاهش وزن بسیار زیاد باشد .

EMS و کاربرد آن برای لاغری

شکل 2: EMS و تمرین همزمان چربی سوزی

EMS باعث می شود طی جلسه تمرینی ، فیبرهای عضلانی که ممکن است چندان وارد عمل نشوند ، فعال شده و به همین خاطر می توانند میزان مصرف انرژی و چربی سوزی را در بدن افزایش دهند .

آیا EMS تاثیری درکاهش وزن یا Weight loss  دارد؟

EMS  از طریق مکانیسم Calorie deficit می تواند در کاهش وزن افراد موثر باشد . به عبارت دیگر EMS باعث مصرف کالری بیش از حد مصرف روزانه فرد می گردد . هرچند که این اهم با یک رژیم غذایی هم می تواند همراه باشد . 20 دقیقه تمرین با EMS معادل 5 ساعت ورزش کردن می باشد . تاکید روی فعالیت جسمانی و صرف انرژی بالا در زمانی کوتاه با EMS  می تواند باعث کاهش وزن و تناسب اندام گردد .

EMS و کاربرد آن برای لاغری

شکل 3: EMS و عضله سازی

EMS سوخت و ساز را هدر نمی دهد بلکه آن را تبدیل به عضله سازی می کند و این فرقی است که ممکن است در سایر روش های لاغری کمتر دیده شود . EMS قادربه کاهش وزن در تمامی نقاط بدن می باشد هرچند که بر طبق برخی تحقیقات این کاهش وزن در اطراف شکم و پهلو بیشتر است .

” EMS یک تکنولوژی قدرتمند در کاهش وزن می باشد ”

چرا افراد EMS  را برای کاهش  وزن و لاغری انتخاب می کنند؟

دلایل زیادی باعث می شوند که افراد در دنیای جدید گرایش بیشتری به EMS پیدا کنند . تلاش کمتر ، کاهش وزن در زمان کمتر و کاهش فشار روی مفاصل همراه با عضله سازی و صرف جویی در زمان تمرین نسبت به حالت عادی باعث شده که علاقه به استفاده از EMS روز به روز رو به افزایش باشد .

EMS و کاربرد آن برای لاغری

شکل 4: EMS و تمرینات قدرتی

EMS

ایمن : بدون درد و آسیب

موثر در لاغری و کاهش وزن

بهتر از ورزش های معمول

چربی سوزی بالا

عضله سازی بالا

در مجموعه فیزیوتراپی تخصصی پرسپولیس ، علاوه بر ارائه تمامی خدمات فیزیوتراپی با بهترین استاندارد های روز دنیا ، از EMS نیز در کنار استفاده درمانی ، برای لاغری و تناسب اندام استفاده می کنیم . اگر به دنبال تناسب اندام در رشت و گیلان هستید ، به راحتی می توانید در جلسات EMS به کلینیک دکتر عزتی با نام مجموعه فیزیوتراپی تخصصی پرسپولیس شرکت کنید و به نتیجه مطلوب خود برسید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *