متخصص فیزیوتراپی در رشت

در این مقاله میخواهیم به دو سوال مهم که اکثر بیماران می پرسند جواب دهیم: اول اینکه بهترین متخصص فیزیوتراپی در رشت کیست؟ و دوم برای انجام خدمات فیزیوتراپی تخصصی در گیلان به کجا مراجعه کنیم؟ تا بتوانیم بهبودی و سلامتی کامل را بدست آوریم. برای پاسخ به این دو سوال ابتدا باید در مورد اینکه متخصص فیزیوتراپی کیست و خدماتی که توسط متخصص فیزیوتراپی انجام می شود را با هم بررسی می کنیم. پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

متخصص فیزیوتراپی در رشت

شکل 1: تمرین درمانی در فیزیوتراپی تخصصی پرسپولیس

فیزیوتراپی چیست؟

در مورد فیزیوتراپی در مقاله بهترین فیزیوتراپی در رشت بصورت مفصل صحبت کردیم اما اگر بخواهیم بصورت خلاصه بگوییم ، فیزیوتراپی Physiotherapy  از دو کلمه “فیزیو” به معنای جسمانی و “تراپی” به معنای درمان می باشد . پس فیزیوتراپی به درمان عملکرد جسمانی بدن می گویند . که بصورت مستقیم و یا غیرمستقیم ، باعث بهبود عملکرد حرکتی بدن، ارتقا ایمنی بدن، کاهش درد، تقویت عضلات، افزایش انعطاف‌پذیری، و بهبود کلیت سلامتی بدن شود . و به بیماران کمک می کند تا به روند عادی زندگی شان بازگردند .

فیزیوتراپی معمولا بصورت تمرینات فیزیکی همچون تمرین درمانی یا روش های الکتروتراپی مانند لیزر و یا تکنیک های تخصصی دیگری انجام می شود که براساس دانش تخصصی در زمینه ی علوم حرکتی بازتوانی اجرا می شود.

متخصصان ارتوپدی و پزشکان حاذق با مواجه با بیمارانی که دچار آسیب های ورزشی، بیماریهای مزمن همچون آرتروز و … آسیب های عضلانی اسکلتی و مشکلات حرکتی اختلالات (ناهنجاری ها) در سنین مختلف می شوند را به متخصص فیزیوتراپی در رشت ارجاع می دهند تا بیماران بتوانند به روند عادی زندگی شان بازگردند .

انواع درمان های فیزیوتراپی

فیزیوتراپی از بخش های متنوعی از مراقبتهای پزشکی از جمله فیزیوتراپی ارتوپدی، ورزشی، فیزیوتراپی نورولوژیک، تنفسی، فیزیوتراپی مخصوص کودکان و زنان و مردان، فیزیوتراپی قلبی-عروقی، سالمندان و …  تشکیل شده است .

در این درمان ها متدها و مداخلات، متخصص فیزیوتراپی در رشت با استفاده از تکنیک ها ، روشها و دستگاه های مختلف به درمان بیماری ها ، تسکین درد و در نهایت به پیشگیری از اختلالات بیمار کمک می کند. و در بهبود روند بیماری اش همراه بیمار خواهد بود.

متخصص فیزیوتراپی در رشت

درمان کدام بیماریها با فیزیوتراپی انجام می شود؟

فیزیوتراپی به عنوان یک روش درمانی تخصصی، برای درمان و بهبود افراد مبتلا به مجموعه گسترده‌ای از بیماری‌ها و مشکلات حرکتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخی از بیماری‌ها و وضعیت‌هایی که می‌توانند با توسط متخصص فیزیوتراپی در گیلان درمان شوند عبارتند از:

آسیب‌های عضلانی و اسکلتی

آسیب‌های ورزشی مانند اسپرین، کشیدگی عضلات، و کمر درد

آسیب‌های استخوانی مانند شکستگی‌ها و آسیب‌های مفصلی

بیماری‌های مفصلی

التهابات مفصلی مانند آرتریت و آرتروز

آسیب‌های غضروفی مفاصل

بیماری‌های عصبی

اختلالات عصبی مانند سکته مغزی و آسیب های نخاعی

اختلالات عصبی مربوط به ستون فقرات، مانند ستون فقرات گردنی یا لومبار

پس از جراحی

درمان و توانبخشی پس از عمل‌های جراحی مانند جراحی رباط صلیبی یا جراحی مفاصل

بیماری‌های قلبی و تنفسی

برخی از بیماری‌های قلبی با در نظر گرفتن تمرینات فیزیکی

برخی از مشکلات تنفسی با تمرینات تنفسی و توانبخشی

مشکلات حرکتی مرتبط با سن

مشکلات حرکتی مرتبط با سالمندی مانند کاهش انعطاف‌پذیری و قدرت عضلات، و یا کودکانی که مشکلات حرکتی دارند

بیماری‌های مزمن

مدیریت درد و بازتوانی در بیماری‌های مزمن مانند فیبرومیالژیا یا میگرن و درد های ستون فقرات

افراد با ناتوانی حرکتی

ارائه تمرینات و مشاوره برای افراد با ناتوانی حرکتی، از جمله افراد مبتلا به سکته مغزی با ضربه های مغزی و نخاعی.

فیزیوتراپی به‌عنوان یک روش تخصصی ، بر اساس نیازهای خاص هر بیمار تنظیم می‌شود و برنامه درمانی مناسب برای هر فرد توسط متخصص فیزیوتراپیست تعیین می‌شود.

متخصص فیزیوتراپی در رشت

شکل 2: تکنیک های دستی

نکات مهم قبل از فرآیند فیزیوتراپی تخصصی در گیلان

در ادامه میخواهیم به شما نکاتی را که قبل از شروع فیزیوتراپی باید رعایت نمایید را به اختصار توضیح خواهیم داد:

1_ داشتن سوابق پزشکی

به همراه داشتن سابقه ی پزشکی کامل و دقیق، شامل هر نوع بیماری، آسیب یا علائمی که دارید، به متخصص فیزیوتراپی بسیار کمک می‌کند تا بتواند بهترین درمان را برای شما انتخاب نماید. همچنین، اطلاعات کامل در مورد داروهایی که مصرف می کنید، نیز باید در اختیار متخصص فیزیوتراپی قرار دهید.

2_ پرونده پزشکی

اگر هر گونه پرونده پزشکی یا آزمایشاتی که انجام داده اید (مانند عکس‌های رادیولوژیک، MRI  و غیره)، را به همراه خود بیاورید. این اطلاعات کمک می کنند تا بتوانید بهترین برنامه درمانی را از متخصص فیزیوتراپی دریافت نمایید.

3_ لباس مناسب

پوشیدن لباس مناسب و راحت که مناسب برای حرکت کردن می باشد بسیار ضروری است تا پروسه فیزیوتراپی به درستی انجام شود.

4_ تمرینات خواسته شده

ممکن است برخی از فیزیوتراپی‌ها به تمرینات خاص نیاز داشته باشند. پیشنهاد می‌شود تا زمان شروع فیزیوتراپی، تا حد امکان تمرینات خاصی که از شما خواسته شده است را انجام دهید.

5_ استراحت کافی

قبل از شروع فیزیوتراپی برای اینکه توان و انرژی کافی را داشته باشید بهتر است استراحت کافی داشته تا بتوانید پروسه درمان را بصورت کامل انجام دهید.

6_ نوشیدن آب به مقدار کافی

یکی از مواردی که همیشه کادر درمان در فیزیوتراپی تخصصی در گیلان به آن اشاره دارد این است که، قبل و بعد از انجام فیزیوتراپی حتما آب به مقدار کافی بنوشید تا بدنتان، هیدراته بماند و دردهای ناشی از تمرینات فیزیوتراپی کاهش یافته و  عضلاتتان ریکاوری شود.

7_ پرهیز از خوردن غذای زیاد

اگر قبل از انجام فیزیوتراپی غذای زیادی خورده باشید در هنگام انجام تمرینات و درمان تان تمرکز کافی را نخواهید داشت، پس بهتر است قبل از فیزیوتراپی از خوردن غذای زیاد پرهیز نمایید.

8_ زمان مراجعه

زمان مراجعه خود را به دقت رعایت کنید و در صورت نیاز به لغو یا تغییر وقت، به اطلاع کادر درمان در کلینیک دکتر کامران عزتی برسانید. همچنین، قبل از هر کاری، با بهترین فیزیوتراپی در رشت دکتر کامران عزتی مشورت کنید تا به شما دقیقتر بگوید که چه موارد خاصی را باید رعایت کنید و یا همراه تان داشته باشید.

متخصص فیزیوتراپی در رشت

شکل 3: لیزرتراپی پرتوان برای آرنج

نکات مهم بعد از انجام فیزیوتراپی

پس از انجام جلسات فیزیوتراپی، رعایت نکات زیر می‌تواند به بهبودی شما کمک کند:

1_ تعهد به انجام تمرینات در منزل

متخصص فیزیوتراپی در رشت ممکن است به شما بگوید تمرینات خاصی را در منزل انجام دهید. این تمرینات برای تقویت عضلات و بهبود حالت فیزیکی شما مهم هستند. پس تعهد به انجام منظم این تمرینات در خانه به بهبودی شما کمک خواهد کرد.

2_ رعایت راهنمایی‌ها و توصیه‌ ها

پیشنهاد می کنیم تمامی راهنمایی‌ها و توصیه‌هایی که متخصص فیزیوتراپی به شما می‌دهد را رعایت نمایید. که این راهنمایی‌ها و توصیه ها مربوط به نحوه راه رفتن در طول روز، نحوه حفظ وضعیت صحیح بدن، نحوه نشستن، نحوه خوابیدن و موارد مشابه می باشد.

3_  مراقبت از خود

به مراقبت از خود ادامه دهید. این شامل استراحت کافی، مصرف غذاهای سالم، و کنترل وزن می‌باشد. این عوامل می‌توانند در بهبودی شما تأثیرگذار باشند.

4_ گزارش تغییرات به پزشک و متخصص فیزیوتراپی در رشت

در صورتی که هر گونه تغییر یا ناراحتی را احساس می نمایید، باید به پزشک و متخصص فیزیوتراپی خود اطلاع دهید. این اطلاعات می‌توانند به تنظیم برنامه درمانی شما کمک کنند.

5_ رعایت نکات ایمنی

اگر در حین فیزیوتراپی به شما نکات خاصی در مورد بهداشت فیزیکی گفته شده باشد، آنها را حتما رعایت کنید. این ممکن است شامل نکاتی مثل استفاده از کمک‌های ایمنی در حین حرکات یا جلوگیری از اجتناب از فعالیت‌های خاص از جمله بلند کردن اجسام سنگین، دویدن و یا پریدن می باشد.

6_  پیگیری دوره‌های فیزیوتراپی

گاهی اوقات ممکن است نیاز به جلسات دوره‌ای فیزیوتراپی داشته باشید. در صورت توصیه دکتر عزتی، از پیگیری دوره‌های فیزیوتراپی خود دور نشوید.

7_ ایجاد تغییر در سبک زندگی روزمره

در برخی موارد، تغییراتی در زندگی روزمره ممکن است لازم باشد تا بهبودی شما حفظ شود. این ممکن است شامل تغییرات در الگوی خواب، و رژیم های غذایی سالم همچنین اجتناب از حرکات اضافی و خطرناک، یا تغییرات در محیط کار یا منزل باشد.

به طور کلی، شما با تعهد به نکات فوق و همکاری با تیم درمانی در فیزیوتراپی تخصصی پرسپولیس می‌توانید به بهبودی کامل دست پیدا کنید. همچنین، اگر هرگونه سوال و یا نگرانی دارید، حتما به پزشک یا متخصص فیزیوتراپی در گیلان مراجعه نمایید و سوالات خود را مطرح نمایید و با خیال آسوده روند درمانی خود را تکمیل نمایید.

متخصص فیزیوتراپی در رشت

و در انتها برای پاسخ به این دو سوال که بهترین متخصص فیزیوتراپی در رشت کیست؟ و دوم برای انجام خدمات فیزیوتراپی تخصصی در گیلان به کجا مراجعه کنیم؟ پیشنهاد ما به شما فیزیوتراپی تخصصی پرسپولیس در رشت که زیر نظر دکتر کامران عزتی دانشیار و دکترای تخصصی فیزیوتراپی و همچنین بهترین فیزیوتراپی تخصصی در گیلان شناخته شده است، مراجعه نمایید تا بتوانید در کنار کادر مجرب و حرفه ای این کلینیک با خیال راحت پروسه درمانی تان را تکمیل نموده و به بهبودی کامل دست پیدا نمایید.

متخصص فیزیوتراپی در رشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *